Noteikumi

1. Biļete

1.1. Pilnībā apmaksāta biļete ir derīga, kā pasažiera un bagāžas transportēšanas dokuments, pēc kura vadoties, pārvadātājs veic transportāciju. 

1.2. Pasažierim vajag uzrādīt biļeti pārvadātājam vai jebkurai citai autorizētai personai pēc pieprasījuma. Pasažierim jāpatur biļete ceļojuma laikā, ja vien pārvadātājs to neaizstāj ar kādu citu līdzīgu dokumentu.

1.3. Biļete ir derīga tikai tiem pakalpojumiem, kas norādīti biļetes aprakstā. 

1.4. Biļete nodrošina gaisa pārvadājumu no lidostas, kuras esat izlidojis, līdz lidostai, kurā esat ieradies.  Biļete nav derīga pārbraucieniem starp lidostām.

1.5. Biļetes iegādes laikā, pasažierim jāsamaksā aviokompānijas papildmaksas, ja vien nav norādīts savādāk.


2. Pārvadātājam ir tiesības atteikt pasažiera vai bagāžas pārvešanu caur gaisa telpu, ja:

2.1. pasažieris nav ievērojis normatīvos aktus;

2.2. pasažieris rada draudus vai kavē citus pasažierus;

2.3. pasažiera uzvedība rada draudus lidojuma drošībai vai arī citu pasažieru vai trešo personu drošībai un īpašumiem;

2.4. pasažieris atsakās ievērot gaisa pārvadātāja vai tā darbinieku vai lidmašīnas pilotu instrukcijas;

2.5. pasažieris atsakās no reģistrācijas;

2.6. pasažieris nesamaksā nodevas, maksas vai citus maksājumus, kuri ir nepieciešami;

2.7. pasažieris atsakās uzrādīt nepieciešamos ceļošanas dokumentus;

2.8. ja pasažiera biļete ir:

a) bojāta;

b) pazaudēta;

c) biļetē norādītais datums ir mainīts;

d) ir aizdomas, ka biļete tikusi iegūta nelikumīgā veidā, vai personai, kura uzrādīta gaisa pārvadātāja datubāzē, ir atzīmēts lidošanas aizliegums.

2.9. Ja pasažieris reģistrācijas laikā neparādās pie iekāpšanas vārtiem;

2.10. pasažiera pārvadātājs nenodrošināja šajos noteikumos minēto informāciju;

2.11. bagāža neatbilst gaisa pārvadātāja noteikumiem;

2.12. atteikums ir pamatots uz citiem spēkā esošajiem juridiskajiem normatīviem.

3.Eiropas Savienības noteikumi par šķidrumu pārvadāšanu

3.1. No 2006. Gada 6.novembra spēkā ir jaunie likumi par ES šķidrumu drošību lidostas skrīninga punktos. Tie attiecas uz visiem pasažieriem, kuri dodas no Eiropas Savienības valstu lidostām uz visām citām lidostām. Tas nozīmē, ka drošības pārbaužu punktos pasažierus pārbaudīs, lai noskaidrotu vai Jums un Jūsu bagāžā nav neatļautu škidrumu vai citu aizliegto vielu. Jaunie noteikumi neattiecas uz šķidruma daudzumu ko varat iegādāties vietējos veikalos vai arī uz ES gaisa pārvadātāja lidmašīnas, pēc iekāpšanas atļaujas apstiprināšanas.

3.2. Šķidrumi (rokas bagāžā un atsevišķos iepakojumos, kuru tilpums nepārsniedz 100 mililitrus, zemāk sarakstā definēti kā šķidrums):

a) ūdens un citi dzērieni, zupas un sīrupi;

b) smaržas;

c) krēmi, losjoni un eļļas;

d) skūšanās putas, citas putas;

e) dezodoranti;

f) zobu pasta un citi smērējami materiāli;

g) aerosoli;

h) matu želeja, dušas želeja;

i) skropstu tuša, šķidrās ēnas, krēmots pūderis;

j) līdzīgi materiāli, kuri satur šķidrumu;

4.Lidostā

Prasība:

4.1. Uzrādīt visus šķidrumus drošības pārbaudes punktos, caurspīdīgā, ar rāvējslēdzēju aiztaisāmā somā (viena soma uz pasažieri);

4.2 Atbrīvojieties no izejamajām drēbēm (žaketes, mēteļi utt.), jo tie tiks pārbaudīti atsevišķi;

4.3. Rokas bagāžu novietojiet atsevišķi un izņemiet no tās portatīvos datorus un citas elektroniskās ierīces; elektronisko ierīču inspekcija tiks veikta atsevišķi;

5.Nav aizliegts:

5.1.Lielākus šķidruma konteinerus turēt nododamajā bagāžā. ŠĶIDRUMU noteikumi attiecas tikai uz rokas bagāžu;

5.2. pārnēsāt rokas bagāžā medikamentus, kā arī bērnu ēdienu, kurš Jums būs vajadzīgs lidojuma laikā. Jums, iespējams, tiks jautāts pierādīt, ka šīs lietas ir tiešām nepieciešamas, un ka tās lietas tiešām ir bērnu ēdiens un dzērieni;

5.3. Ja Jums ir kādas šaubas, pirms ceļojuma, noteikti sazinieties ar gaisa pārvadātāja aģentu. Mēs ceram uz sapratni un sadarbošanos ar lidostas drošības un gaisa kompānijas komandu.

6. Bagāža

6.1. Mēs iesakam Jums izlasīt gaisa pārvadājumu kompānijas bagāžas pārvadājuma noteikumus. (Lūdzu atcerieties, ka lielākajā daļā gadījumu, zemo izmaksu aviokompānijas nepārvadā bagāžu), papildinformācijai, mēs iesakam Jums sazināties ar mums telefoniski,pa tālruni +371 258 94332 vai elektroniski – avia@aviazon.lv . Lielākajai daļai aviokompāniju nav jānes atbildība par vērtīgu un trauslu priekšmetu pārvadājumiem. Ja jūsu bagāžā atrodas šādas lietas, mēs iesakam papildus aizpildīt speciālu deklarāciju, turpat lidostā, reģistrācijas laikā. Deklarācijas neaizpildīšanas gadījumā, aviokompānijas atbildība par sabojātu vai pazaudētu bagāžu nepārsniegs 1000 SDR (aptuveni 1200 eiro).

6.2. Par lidojuma drošības prasībām, kas attiecas uz aizliegumiem nogādāt bīstamus objektus vai sprāgstvielas, lūdzu sazinieties ar aviazon.lv. Lai saņemtu palīdzību vai papildinformāciju zvaniet pa tālruni +371 258 94332 vai rakstiet uz e-pastu avia@aviazon.lv. Darba laiks - darbadienās no 9:00 līdz 18:00. Brīvdienās nestrādājam. Citā gadījumā, ja neesat pārliecināts par to vai Jūsu bagāža ir pārvadājama, sazinieties ar lidostas muitu.

6.3. Rokas bagāža

6.3.1. Parasti atļautie rokas bagāžas izmēri nepārsniedz 55x40x20cm, tomēr katrai aviokompānijai ir savi rokas bagāžas noteikumi. Ja Jūs plānojat uz lidmašīnas klāja ņemt līdzi konkrētas lietas, lūdzu pārliecinaties vai aviokompānijas noteikumi to pieļauj. Rokas bagāžas maksimāli pieļaujamais svars ir no pieciem līdz desmit kilogramiem.

6.3.2. Ja Jūs neesat drošs par to, ko atļauts ievietot rokas bagāžā, lūdzu sazinieties ar mums pa telefonu +371 258 94332 vai e-pastu avia@aviazon.lv. Darba laiki: Pirmdienas – Piektdienas no 9:00 līdz 18:00. Sestdienas un svētdienas – brīvdienas.

6.4. Bagāža

6.4.1. Kopā ar biļeti Jūs varat iegādāties, vai arī biļetes cenā jau ir iekļauts, noteikts svars rokas bagāžai. Katra aviokompānija pati nosaka bezmaksas bagāžas likmes. Parasti, aviokompānijas ekonomiskās klases pasažieris var bez maksas pārvadāt 23 kg smagu bagāžu, kamēr biznesa klases klientiem šī norma ir 30 kg. Zemo izmaksu aviokompānijām par bagāžu ir noteiktas papildus maksas. Atļautais bezmaksas, vai maksas bagāžas svars tiks norādīts Jūsu biļetē.

6.4.2. Izņēmumu lidojumiem uz Amerikas Savienotajām Valstīm, Kanādu, Tālajiem Austrumiem vai Dienvidameriku  var tikt piemērotas lielākas pieļaujamās bezmaksas bagāžas likmes: 1 bagāžas vienība ekonomiskajā klasē var svērt līdz 23 kilogramiem, savukārt biznesa klases pasažieriem pieļaujamas 2 bagāžas vienības ar atsevišķo svaru līdz 23 kilogramiem. Katras aviokompānijas noteikumi var atšķirties no vispārīgajiem noteikumiem, tādēļ detalizētākai informācijai par atļauto bezmaksas bagāžas likmi lūdzam Jūs sazināties ar aviokompāniju, kura nodrošina Jūsu lidojumu, vai arī ar aviazon.lv. Palīdzībai un informācijai lūdzam zvanīt pa tālruni +371 258 94332 vai rakstīt uz e-pastu avia@aviazon.lv. Mūsu darba laiki: Pirmdiena – Piektdiena no 9:00 līdz 18:00. Sestdienās un Svētdienās nestrādājam.

6.4.3. Ja vēlaties līdzi ņemt daudz bagāžas, jau priekšlaicīgi sazinieties ar kravas pārvadāšanas uzņēmumiem. Tāpat, pārliecinaties, ka viena čemodāna svars nepārsniedz 23 kilogramu robežu, pretējā gadījumā Jums var palūgt pārstrukturēt Jūsu bagāžu.

6.4.4. Ja neesat pilnībā pārliecināts par to, kas atļauts Jūsu lidojuma nododamajā bagāžā; Jums līdzi būs vairāki čemodāni; līdzi ņemamo lietu svars būs lielāks par 23 kilogramiem; Jums ir nestandarta bagāža – pirms lidojuma vai biļetes iegādes sazinieties ar aviazon.lv telefoniski, pa tālruni +371 258 94332 vai caur e-pastu  - avia@aviazon.lv.


7. Ryanair bagāža

7.1. Ja lidojat ar Ryanair, nododamo bagāžu nepieciešams atstāt bagāžas nodošanas vietā.

7.2. ĻOTI SVARĪGI: Laiks, kas uzrādīts Jūsu iekāpšanas atļaujā ir laiks, kurā Jums jāierodas pie iekāpšanas vārtiem. Ja šo laiku esat nokavējis, aviokompānijai ir tiesības atteikt Jūsu iekāpšanu lidmašīnā. Tādēļ, ja Jūs redzat,ka nokavēsiet, paturiet prātā, ka vienmēr ir pieejams bezmaksas reģistrācijas logs novēlotajai pasažieru bagāžas reģistrācijai.

7.3. Ja ceļojat tikai ar rokas bagāžu, dodieties tieši uz drošības skrīningu. 

7.4. Ryanair rokas bagāža ir bezmaksas pakalpojums. Bagāžas svars gan nedrīkst pārsniegt 10 kg un izmēri nedrīkst pārsniegt 40x20x25 cm robežas.  

7.5. Rokas bagāžā drīkst būt uzliesmojoši, asi priekšmeti(naži, kosmētiskās šķēres, nagu vīlītes un citi līdzīgi priekšmeti) un šķidrums, kuru tilpums nepārsniedz 100 ml.

7.6. Maksimālie pieļaujamie izmēri vienai nododamās bagāžas vienībai ir 0,81m augstumā, 1,19m platumā, 1,19m garumā, svars līdz 20 kg.

8. Wizzair bagāža

8.1. UZMANĪBU: Aviokompānija Wizzair ļauj kabīnē ienest rokas bagāžu, kuras izmēri nepārsniedz 40x20x30cm (bagāžai jāietilpst zem Jums priekšā esošā pasažieru sēdekļa), bagāža netiek svērta.

8.2. Wizz Air piedāvā iespēju ņemt līdzi divas rokas bagāžas vienības, bet noteikums ir tāds, ka katram pasažierim atļauts ņemt līdzi tikai vienu rokas bagāžas vienību:

8.3. Lielā rokas bagāža(tiek pieskaitītas papildus maksas): Ja Jūsu rokas bagāža ir lielāka par mazo rokas bagāžu, bet nepārsniedz noteiktos 55x40x23 cm izmērus, Jūs to varat ņemt līdzi par papildus samaksu. Bagāžai jāietilpst augšējā rokas bagāžas nodalījumā.

8.4. Ja rokas bagāžas svars vai izmērs pārsniedz noteiktās prasības, tā tiek pārvadāta kā nododamā bagāža, un tiek pievienota papildus maksa par pakalpojumu.

8.5. Reģistrētā bagāža

8.6. Maksimālais vienas bagāžas vienības izmērs ir: platums: 1,499m, augstums: 1,194m, garums: 1,715m, kā arī svars nedrīkst pārsniegt 32 kilogramus. 

8.7 ĻOTI SVARĪGI: Laiks, kas uzrādīts Jūsu iekāpšanas atļaujā ir laiks, kurā Jums jāierodas pie iekāpšanas vārtiem. Ja šo laiku esat nokavējis, aviokompānijai ir tiesības atteiktu Jūsu iekāpšanu lidmašīnā.

9. Aizliegto lietu saraksts

Pasažieriem nav ļauts ienest lidmašīnā zemāk minētās lietas:

9.1. Šķiltavas un ieroči vai objekti, kuri var izšaut vai radīt bojājumus, vai ir līdzīgi tiem:

a) visi šaujamieroči un to komplektējošās daļas(ieskaitot teleskopiskās optikas iekārtas);

b) šķiltavu imitācijas;

c) revolucionārie šaujamieroči un naglu pistoles;

d) apdullinošas vai šoka ierīces, piemēram, sprāgstvielas, ballistiski vadāmie enerģijas ieroči un tā tālāk;

e) visi rotaļu pistoļu veidi;

f) ieroči ar asu galu/aukstie ieroči un asas malas, kas var tikt izmantotas kā ieroči uzbrukumam vai pašaizsardzībai, radot savainojumus, ieskaitot:

g) cirvjus, šķēpus, ledus cērtes un tā tālāk;

h) šķēres, kuru asmeņa garums pārsniedz 6 cm, kā arī dažādu veidu naži, skuvekļi, asmeņi(izņemot drošos skuvekļus vai vienreizējos skuvekļus ar slēgtā tipa asmeņiem);

i) amatniecības instrumenti, kas varētu tikt izmantoti kā ieroči, piemēram, skalpeļi, skrūvgriežņi, urbji, plakanknaibles, griežamie aparāti utt.

9.2. Neasi priekšmeti. Katrs instruments, kurš var radīt kaitējumu: 

a) dažādi koku paveidi un nūjas; kajaku un kanoe airi, skrituļdēļi utt.;

b) kara kuģu ekipējums, irbuļi utt. 

9.3. Sprādzienbīstami un uzliesmojoši materiāli, spridzināšanas ierīces/ to komplektējošās daļas – jebkāda veida sprāgstvielas vai viegli uzliesmojoši materiāli, kas var radīt risku pasažieru un lidmašīnas darbinieku veselībai un īpašumam:

a) munīcija, sprāgstvielu galvas, detonatori un detonatoru kabeļi, sprāgstvielas un sprādzienu aparāti un tā tālāk;

b) mīnas, granātas, uguņošanas priekšmeti un cita pirotehnika, dūmu veidošanas iekārtas un munīcija, dzirksteļu veidojoši priekšmeti un tā tālāk;

c) gāze un gāzes konteineri – butāns, propāns, skābeklis – augstas kapacitātes;

d) viegli uzliesmojoša šķidrā degviela(plūstošās šķiltavas, aerosola krāsas, krāsu kastes utt.);

e) alkoholiskie izstrādājumi kuri ir spēcīgāki par 70%.

9.4. Ķīmiskie un toksiskie savienojumi – jebkāda veida ķīmiskie vai toksiskie savienojumi, kas var radīt risku pasažieru un lidmašīnas darbinieku veselībai un īpašumam:

a) skābes un alkaloīdi, sublimāti (piemēram kodīgi materiāli) vai balināšanas želeja un tā tālāk;

b) paralizējošie vai nepiemērotie aerosoli – krāsu izsmidzinošie līdzekļi, piparu gāze, asaru gāze un tā tālāk;

c) indes vai infekciju radošas bioloģiskās lietas – inficētas asinis, baktērijas, vīrusi un tā tālāk;

d) radioaktīvie materiāli;

e) objekti, kas paši var aizdegties.

Noteikumi un nosacījumi

Uz Jums attiecas, lidojumu biļešu datuma un nosaukumu maiņas, bagāžas atgriešanas noteikumi, kurus sastādījusi aviokompānija. Reģistrējot/pērkot biļeti, lūdzu atsaucaties uz izvēlētās aviokompānijas noteikumiem.

Reģistrējot lidmašīnas biļeti, sekojiet līdzi instrukcijām, kas norādītas rezervācijas sistēmā. Atcerieties, ka Jūsu biļete tiks elektroniski nosūtīta uz Jūsu elektroniskā pasta kastīti. Ja Jums ir kādi jautājumi lūdzu sazinieties ar mums telefoniski vai caur e-pastu. 

Uzreiz pēc biļetes apmaksas, Jums tiek nosūtīts elektronisks apstiprinājums, kas vēsta, ka maksājums ir saņemts un apstiprināts. 

Pēc biļetes iegādes uz Jums tiek attiecināti aviokompānijas noteikumi.

Atbilstoši mūsu nosacījumiem un noteikumiem, un likumā noteiktajām robežām, mēs būsim atbildīgi tikai par tiešajiem bojājumiem vai zaudējumiem, kas būs radušies mūsu pakalpojumu vai nekompetences rezultātā. Bojājumu vai zaudējumu atmaksas apjoms aprobežojas ar Jūsu rezervācijas kopējo summu. 

Ja kāds no šiem nosacījumiem un noteikumiem ir, vai kļūst par neeksistējošu, neesošu vai neizpildāmu, pārējie noteikumi paliek spēkā un Jums tie jāievēro. Šajā gadījumā, nepareizie noteikumi paliek spēkā tik ilgi, kamēr tie tiek atļauti ar šīs apkaimes likumiem, un Jums nāksies piekrist līdzīgai nepatiesai, nederīgai vai neizpildāmai daļai, saskaņā ar šo Noteikumu un Nosacījumu saturu un mērķi. 

Pretenzijas

Ja Jums ir pretenzija vai kāda sūdzība, pretenziju dokumenti, kuri apliecina pretenzijas pamatotību ir jānosūta uz e-pastu smile@aviazon.lv. Pretenzijas tiek izvērtētas balstoties uz Latvijas Republika vai Eiropas Savienība likumiem.

Lai risinātu strīdu ārpustiesas kārtībā jūs varat izmantot arī Eiropas Savienības Strīdu izšķiršanas platformu: https://webgate.ec.europa.eu/odr